Kontaktujte nás přes WhatsApp

Nové číslo bulletinu Ekonomika stlačeného vzduchu 2/20

Hlavní téma nového bulletinu Ekonomika stlačeného vzduchu jsme věnovali alternativním způsobům provozu kompresorové stanice – operativnímu leasingu a outsourcingu.

Admin

Admin

Problematika statické elektřiny v praxi

Statická elektřina je jev, který přináší různé problémy ve výrobě. A to především tam, kde dochází k tření, oddělování, řezání, přesýpání, nebo rolování materiálů.

Admin

Admin

Nové číslo bulletinu Ekonomika stlačeného vzduchu

Efektivní ofukování ve výrobním procesu má výrazný vliv na ekonomiku spotřeby stlačeného vzduchu.

Admin

Admin

Ofukovací dýza – příklad úspory při ofukování

Ekonomika ofukování je pro mnoho firem téměř tabu. Krokem kupředu je nahrazování starších ofuků (mnohdy vyrobených svépomocí) moderními a úspornými alternativami.

Admin

Admin

Dopravní transvektory a jejich využití

Zajímavým řešením pro přepravu a distribuci různých materiálů mohou být transvektory. Tyto trysky využívají podobně jako vzduchové nože tzv. Coanda efekt.

Admin

Admin

Vírové trubice a jejich využití

Používáte při kovoobrábění ofukování stlačeným vzduchem?
Inspirací může být jedna zámečnická firma na Vysočině, kde chlazení a ofuk emulze s třískami při obrábění vertikální frézkou na CNC automatu vyřešili pomocí vírové trubice, která dokáže tryskající vzduch zchladit až na -46 °C.

Admin

Admin

Rotační rázová tryska

Nedaří se vám efektivně ofukovat? Potřebujete pro účinné ofukování tlak 8 barů a více? Využitelným řešením pro vás může být rotační rázová tryska „Pata-gun“.

Admin

Admin