Kontejnerová kompresorová stanice do elektrárny Dukovany

V rámci renovace technických prvků v Jaderné elektrárně Dukovany jsme navrhli kontejnerové řešení mobilní kompresorové stanice a úpravny stlačeného vzduchu. Pro prováděné aplikace je nutná vysoká kvalita a jeho čistota. Vzduch se zaručenou kvalitou po stránce obsahu olejů, vody a pevných nečistot zde slouží k plazmovému nanášení žárově stříkaných kovových nebo keramických povlaků špičkové kvality, čímž je opravovaná součást opět vrácena do používání v původních nebo i vylepšených vlastnostech a tím je i prodloužena její životnost.

Samotná konstrukce rámu kontejneru je navržena jako samonosná s možností transportu jeřábem anebo vysokozdvižným vozíkem. Obě části konstrukce jsou vzhledem k nedostatku prostoru v JE Dukovany navrženy do patra na sebe. Do budoucna po jejich odstěhování mimo elektrárnu je počítáno i s možným zateplením a použitím jako samostatně stojící kontejnery do venkovního prostředí. Pro tento případ se počítá s dovybavením řízenou vzduchotechnikou pro odvětrání.

Obě části jsou propojeny flexibilní vzduchovou hadicí, nicméně každá část může být provozována i zcela samostatně, jak kompresorovna, tak i úpravna vzduchu.

 

Kontejnerová kompresorová stanice

Hlavní části sestavy technologie jsou kompresor, sušička vzduchu, filtrace, vzdušníky, katalytická a karbonová filtrace. Zařízení je celé koncipováno tak, aby ve všech běžných provozních případech byla dodržena kvalita čistoty vzduchu na výstupu v hodnotách 1.3.1 dle normy ISO 8573.